środa, 21 czerwiec 2023 09:22

Zmarł śp. Wojciech Wiejak, wybitny pilot-instruktor LPR. W 2011 r. pomagał nam w uruchomieniu lądowiska wyniesionego na dachu szpitala w Nysie.

Nadeszła do nas wiadomość, której się nie spodziewaliśmy. 16 czerwca br. zmarł śp. Wojciech Wiejak, wybitny pilot-instruktor. Nie sposób opisać Jego oddania pracy. 40 lat zawodowego życia poświęcił lotnictwu sanitarnemu i Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Każdego dnia udowadniał, że latanie dla ratowania drugiego człowieka jest jego celem nadrzędnym. Śp. Wojciech Wiejak był współtwórcą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Spędził tysiące godzin w powietrzu jako pilot samolotowy i śmigłowcowy. Był doskonałym instruktorem, z którego wiedzy korzystały całe pokolenia lotników. Dzięki jego doświadczeniu i zaangażowaniu LPR rozwijało współpracę ze służbami górskimi.

Śp. Wojciech Wiejak pomagał nam w 2011 r. w uruchomieniu lądowiska wyniesionego na dachu Szpitala w Nysie i szkolił pilotów, którzy na symulatorach w Warszawie,  a następnie na lądowisku w Nysie dokonywali praktycznych nalotów aby uzyskać certyfikat. Rodzinie zmarłego w imieniu pracowników nyskiej służby zdrowia Dyrekcja ZOZ w Nysie składa wyrazy współczucia.